Reklama w Google – AdWords i pozycjonowanie

Na całym świecie ludzie masowo korzystają ze sklepów internetowych. Ten trend wciąż się pogłębia. E-commerce napędza dziś najróżniejsze gałęzie przemysłu, powodując, że sklep internetowy staje się podstawą działalności dla każdego przedsiębiorcy. Możliwości internetu są nieograniczone, a to stwarza wiele możliwości na zdobywanie nowych Klientów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań, pozwalających rozwijać działalność sklepu internetowego jest reklama w Google i pozycjonowanie.

AdWords to nie pozycjonowanie

Ich celem jest promocja sklepu, ale zasady ich działania są zupełnie inne. Pozycjonowanie sklepu związane jest z działaniami podejmowanymi wewnątrz firmowej strony www, a także poza nią. W efekcie, po wpisaniu przez potencjalnego Klienta konkretnego wyrażenia w wyszukiwarce Google, ukaże się podstrona sklepu.

AdWords to narzędzie reklamowe firmy Google, które wykorzystuje różne formy reklamy, np. linki sponsorowane w Google, reklamy banerowe na wybranych portalach, reklamy podążające za gośćmi witryny, reklamy z ceną i zdjęciami produktów ze sklepu internetowego na pierwszej stronie Google.

Idealny duet

Z uwagi na zupełnie inny zakres działania, reklama w Google AdWords i pozycjonowanie sklepu, są uzupełniającymi się narzędziami. Jednoczesne uruchomienie obu usług, choć droższe, daje bardzo dużo dodatkowych korzyści.

Do najważniejszych z pewnością należy fakt, iż pozwalają maksymalnie zwiększyć, a tym samym i wykorzystać miejsce reklamowe w Google. Dzieje się tak przez zagospodarowanie wyników osiągniętych z pozycjonowania strony www, Map Google, linków sponsorowanych, a nawet zdjęć produktów z usługi zakupów Google. W efekcie przekłada się to na wzrost zaufania potencjalnych Klientów. Do tego Google naturalnie pokazuje stronę sklepu w TOP10. Zakres działania, przy równoczesnym wykorzystaniu tych dwóch narzędzi pozwala dotrzeć do większej grupy użytkowników. Jedni z nich klikają w reklamę. Inni ją omijają, bo nie lubią, ale trafiają na stronę sklepu dzięki wynikom z pozycjonowania strony. To powoduje, że ruch na stronie sklepu jest zwiększony. W końcu docierają do niej użytkownicy z dwóch niezależnych źródeł. Idealnym dopełnieniem są reklamy banerowe Google AdWords, które przysparzają, kolejną dobrą sprzedaż.

Tylko z pozoru podobne narzędzia, w rzeczywistości są zupełnie inne. Z tego powodu nie sposób ich porównać, warto jednak wykorzystać ich potencjał. Pomogą nam w tym firmy specjalizujące się w reklamie w Google.

Leave a Comment

(0 Comments)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *